• Siodło SELLE ITALIA SP-01 BOOST TEKNO SUPERFLOW L (id match L3), Hi-Tech Carbon Rail, Carbon, 120g (NEW)

Product code: SIT-067A802WCA001
2300.00
pair Add to wishlist
Shipping within 48 hours
Shipping cost 0
In store pickup 0
Availability Mało
Weight 0.15 kg
EAN 8030282510746

Phone orders: +48 535 60 20 27

Leave your phone
SP-01 Boost Tekno Superflow: najbardziej futurystyczne siodełko wszech czasów, w całości z włókna węglowego

Zaprojektowane we współpracy z firmą Dallara, SP-01 Boost Tekno przewyższa futurystyczne paradygmaty, rozwijając - w świecie akcesoriów rowerowych - najbardziej innowacyjne i ekskluzywne materiały stosowane już w sektorze motoryzacyjnym klasy top. W wyniku ciągłych badan prowadzonych przez Selle Italia w zakresie technologii i materiałów, SP-01 Boost Tekno jest najbardziej futurystycznym siodełkiem wykonanym w całości z włókna węglowego jakie kiedykolwiek stworzono przez firmę z Asolo; rezultat prawdziwego projektu inżynierskiego, który łączy krytyczne aspekty przetwarzania włókna węglowego z innowacyjną i specjalną technologią "Suspension Link Movement"


idmatch: L3
Waga: 120g
Pokrycie: Full-Carbon
Wymiary: L 140x245 mm
Pręty siodła: Hi-Tech Carbon O7x9 mm
Przeznaczenie: Szosa


Zastosowane technologie:

HI-TECH CARBON RAIL
Pręty siodła wykonane z wysokiej jakości włókien węglowych, o wymiarach 7x9 mm.

FULL CARBON
Baza siodła wykonana w 100% z włókna węglowego.

FUTURISTIC DESIGN
Kompaktowy kształt ze skróconym, zwinnym, lekkim i zdecydowanie sportowym nosem. SP-01 Boost to najnowocześniejsze siodełko: dla nowego, dynamicznego i agresywnego kolarstwa, idealna synteza osiągów i komfortu.

SUPERFLOW CHANNEL
Nowa technologia SuperFlow (specjalnie powiększone anatomiczne wycięcie) umożliwia ludziom o różnych rozmiarach, aby zawsze znaleźli idealną i niezwykle wygodną pozycję do odpoczynku na siodle. Ponadto, nowy Superflow drastycznie redukuje wszystkie fizyczne ograniczenia spowodowane długotrwałym naciskiem na miednicę, które dotyka wielu rowerzystów, zwłaszcza podczas jazdy na długich dystansach.

SUSPENSION LINK MOVEMENT
Dwie części siodła poruszają się niezależnie niczym „ruch wahacza zawieszenia".


Co to jest ID Match?

Napisany do tego celu przez informatyków Selle Italia specjalny program komputerowy, pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu siodła do indywidualnych potrzeb kolarza. Pomysł Włochów wyróżniać ma zastosowanie tzw. pomiaru kilkufazowego, do którego wymagane będzie wprowadzenie odpowiednich danych jak: wiek, płeć, waga, wzrost, dystans pokonywany w sezonie, kąt kręgosłupa (pozycja na rowerze), rozstaw kości miednicowej, obwód ud itp. do wspomnianego programu komputerowego. Z myślą o zastosowaniu idMatch powstał nowy model Flite, który wraz z systemem był testowany w najlepszych włoskich i szwajcarskich sklepach oraz przez światową czołówkę kolarstwa.

Szczegóły: Wszyscy wiemy jak trudno jest sobie do pasować odpowiednie siodełko. I nie chodzi tu o podstawowy wyznacznik komfortu jakim jest miękkość siodełka, tylko chyba najważniejszy parametr jakim jest szerokość siodełka. Wąskie czy szerokie? Pytanie jest istotne, za wąskie siodło spowoduje że będziemy mieli poczucie że siedzimy na tzw. „miękkich" częściach ciała. Za szerokie spowoduje poczucia siedzenia na „kanapie" i duże prawdopodobieństwo obcierania udami o krawędzie.

Producenci siodeł wyszli nam naprzeciw podsadzając nam żelowe poduszki które mają zlokalizować guzy kulszowe lub próbując określić pozycję guzów kulszowych poprzez naszą sprężystość. Te wszystkie metody są w miarę skuteczne ale opierają się na jednym parametrze, nie są to metody do końca dokładne. Selle Italia z systemem IDMatch postanowiła podejść do tematu bardziej kompleksowo i nie opierać sytemu pomiaru tylko na jednym parametrze a na trzech, co daje bardziej dokładne wyniki. Podstawą są wyniki trzech pomiarów i system IDMatch na stronie internetowej.

Mierzy się następująco: szerokość między krętarzami (jest to odległość mierzona po zewnętrznej części kości udowych), obwód uda i pozycja miednicy. Na podstawie pomiaru szerokości między krętarzami którą uzyskujemy za pomocą specjalistycznej miarki uzyskujemy szerokość między guzami kulszowymi, czyli parametr określający szerokość siodełka. Drugim parametrem który jest mierzony jest obwód uda, jest to istotne szczególnie dla osób które wąsko prowadzą kolana podczas jazdy i obcierają udami o siodełko. Trzecim i ostatnim jest mierzenie pozycji miednicy przy skłonie do przodu, pozwala to kreślić czy potrzebne jest siodełko z dziurą bądź bez. Wyniki powyższych pomiarów są wpisywane na stronę IDMatch gdzie po dokonaniu przeliczeń system sugeruje odpowiednie dla nas siodełko. Siodełka są podzielone na kategorie S1,S2, S3 i L1, L2, L3. Siodełka z kategorii S to siodełka wąskie, kategoria L to siodełka szerokie, cyfra po literze oznacza czy siodełko powinno być z dziurą i z jak dużą.

Od 2013r. wszystkie siodła Selle Italia będą sprzedawane z oznaczeniem do której kategorii przynależą. System przy podaniu końcowego wyniku proponuje siodła z tej samej kategorii ale w różnym przedziale cenowym, czyli na każdy budżet. Cały pomiar trwa ok. 1min i może być bez problemu wykonany warunkach sklepowych.


o marce SELLE ITALIA
Lider w projektowaniu siodeł od 120 lat.
Wspaniała przygoda Selle Italia rozpoczęła się na obrzeżach Mediolanu, w miasteczku Corsico w 1897 roku. Firma Selle Italia została pierwotnie założona w celu produkcji siodełek do rowerów używanych w codziennym transporcie.
W tamtych czasach samochody były dla większości osób niedostępne a rower stanowił dla wielu środek transportu. Przenosząc się do lat siedemdziesiątych, samochód zastąpił rower jako podstawowy środek transportu a jazda na rowerze kojarzyła się bardziej z zajęciem sportowym. Rodzina Bigolin przejęła Selle Italia i rozpoczęła trajektorię w górę, doprawadzając Selle Italia na szczyt dzięki ciągłym innowacjom produktowym, obejmującym nowe techniki konstrukcyjne i wykorzystanie nowych materiałów. Ta innowacja, pionierstwo i wizja sprawiły, że Selle Italia jest uznanym numerem 1 wśród wysokiej klasy siodełek rowerowych na całym świecie.
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question