• Siodło SELLE ITALIA WATT SUPERFLOW KIT CARBONIO (id match - U3) carbon/keramic 7x9, fibra-tek, czarne (NEW)

Product code: SIT-070A520ICA002
1274.90
pair Add to wishlist
Shipping within 48 hours
Shipping cost 0
In store pickup 0
Availability Mało
Weight 0.15 kg

Phone orders: +48 535 60 20 27

Leave your phone
WATT to nie tylko synonim mocy i siły; od dziś staje się ikoną komfortu i efektywności pedałowania. To nowe siodełko triathlonowe reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania pod względem aerodynamicznego siedzenia i wydajności pedałowania. WATT powstał po dokładnym przestudiowaniu, wraz z najlepszymi sportowcami na świecie (Patrickiem Lange i BMC-Vifit Triathlon Team), zachowaniami i potrzebami najbardziej wymagających triathlonistów. Produkt zaprojektowany i skonstruowany tak, aby wyrazić najbardziej ekstremalną część każdej osoby.

idmatch: U3
Waga: 195g
Pokrycie: Fibra-Tek
Wymiary: 133 x 255mm
Pręty siodła: Carbon 7x9 mm (+10mm)
Przeznaczenie: triatlon

Technologie:

ANTI-SLIP COVER
Wstawki z mocno „przyczepnego" materiału umieszczone na pokryciu siodła - w pobliżu centralnego otworu „Superflow" - pozwalają zapewnić dużą stabilność i maksymalną efektywność pedałowania.

CARBON RAIL +10mm
+10 mm dłuższe pręty karbonowe 7x9 mm dla zapewnienia lekkości, wytrzymałości i szerszego zakresu regulacji siodełka.

FIBRA-TEK
Techniczny materiał z mikrofibry, który jest mocny i wytrzymały przy jednoczesnej bardzo niskiej wadze.

FUTURISTIC DESIGN
Kompaktowy kształt ze skróconym, zwinnym, lekkim i zdecydowanie sportowym nosem. SP-01 Boost to najnowocześniejsze siodełko: dla nowego, dynamicznego i agresywnego kolarstwa, idealna synteza osiągów i komfortu.

LONGER RAILS (+10mm)
Watt ma o 10mm dłuższe pręty, aby umożliwić większą możliwość dostosowania siodełka do ekstremalnych pozycji aerodynamicznych, a tym samym zwiększyć poczucie komfortu.

NEW SHAPE AND WIDER NOSE
Nowe siodło Watt - bardziej odchylone do tyłu i anatomiczne - pozwala triathlonistom uniknąć ewentualnego tarcia podczas pedałowania i w połączeniu z powiększonym nosem (50 mm), korzystać z większego komfortu bez utraty wydajności.

SUPERFLOW CHANNEL
Nowa technologia SuperFlow (specjalnie powiększone anatomiczne wycięcie) umożliwia ludziom o różnych rozmiarach, aby zawsze znaleźli idealną i niezwykle wygodną pozycję do odpoczynku na siodle. Ponadto, nowy Superflow drastycznie redukuje wszystkie fizyczne ograniczenia spowodowane długotrwałym naciskiem na miednicę, które dotyka wielu rowerzystów, zwłaszcza podczas jazdy na długich dystansach.


Co to jest ID Match?

Napisany do tego celu przez informatyków Selle Italia specjalny program komputerowy, pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu siodła do indywidualnych potrzeb kolarza. Pomysł Włochów wyróżniać ma zastosowanie tzw. pomiaru kilkufazowego, do którego wymagane będzie wprowadzenie odpowiednich danych jak: wiek, płeć, waga, wzrost, dystans pokonywany w sezonie, kąt kręgosłupa (pozycja na rowerze), rozstaw kości miednicowej, obwód ud itp. do wspomnianego programu komputerowego. Z myślą o zastosowaniu idMatch powstał nowy model Flite, który wraz z systemem był testowany w najlepszych włoskich i szwajcarskich sklepach oraz przez światową czołówkę kolarstwa.

Szczegóły: Wszyscy wiemy jak trudno jest sobie do pasować odpowiednie siodełko. I nie chodzi tu o podstawowy wyznacznik komfortu jakim jest miękkość siodełka, tylko chyba najważniejszy parametr jakim jest szerokość siodełka. Wąskie czy szerokie? Pytanie jest istotne, za wąskie siodło spowoduje że będziemy mieli poczucie że siedzimy na tzw. „miękkich" częściach ciała. Za szerokie spowoduje poczucia siedzenia na „kanapie" i duże prawdopodobieństwo obcierania udami o krawędzie.

Producenci siodeł wyszli nam naprzeciw podsadzając nam żelowe poduszki które mają zlokalizować guzy kulszowe lub próbując określić pozycję guzów kulszowych poprzez naszą sprężystość. Te wszystkie metody są w miarę skuteczne ale opierają się na jednym parametrze, nie są to metody do końca dokładne. Selle Italia z systemem IDMatch postanowiła podejść do tematu bardziej kompleksowo i nie opierać sytemu pomiaru tylko na jednym parametrze a na trzech, co daje bardziej dokładne wyniki. Podstawą są wyniki trzech pomiarów i system IDMatch na stronie internetowej.

Mierzy się następująco: szerokość między krętarzami (jest to odległość mierzona po zewnętrznej części kości udowych), obwód uda i pozycja miednicy. Na podstawie pomiaru szerokości między krętarzami którą uzyskujemy za pomocą specjalistycznej miarki uzyskujemy szerokość między guzami kulszowymi, czyli parametr określający szerokość siodełka. Drugim parametrem który jest mierzony jest obwód uda, jest to istotne szczególnie dla osób które wąsko prowadzą kolana podczas jazdy i obcierają udami o siodełko. Trzecim i ostatnim jest mierzenie pozycji miednicy przy skłonie do przodu, pozwala to kreślić czy potrzebne jest siodełko z dziurą bądź bez. Wyniki powyższych pomiarów są wpisywane na stronę IDMatch gdzie po dokonaniu przeliczeń system sugeruje odpowiednie dla nas siodełko. Siodełka są podzielone na kategorie S1,S2, S3 i L1, L2, L3. Siodełka z kategorii S to siodełka wąskie, kategoria L to siodełka szerokie, cyfra po literze oznacza czy siodełko powinno być z dziurą i z jak dużą.

Od 2013r. wszystkie siodła Selle Italia będą sprzedawane z oznaczeniem do której kategorii przynależą. System przy podaniu końcowego wyniku proponuje siodła z tej samej kategorii ale w różnym przedziale cenowym, czyli na każdy budżet. Cały pomiar trwa ok. 1min i może być bez problemu wykonany warunkach sklepowych.
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question